Середа, 21.11.2018, 07:20
Клич Нації
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Меню сайту
Пошук
Календар
«  Лютий 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 313
http:
Друзі сайту
http://ukrstep.at.ua http://surma.at.ua
Статистика
 
Головна » 2011 » Лютий » 22 » Суспільно-політична газета “Клич нації”
17:48
Суспільно-політична газета “Клич нації”

Суспільно-політична газета "Клич нації

 

У вересні 1992 року було засновано і зареєстровано націоналістичне видання Української Консервативної Республіканської партії (УКРП), газета "Клич.  Ініціатором її заснування був член Проводу УКРП, голова Житомирської ОО УКРП Любас Іван Васильович. В ініціативну групу входили місцеві житомирські підприємці, власники меблевого комбінату "Інтерстиль”, Буравков Георгій Анатолійович і Колбасюк Генадій Ілларіонович, котрі були твердо переконані, що лише націократична держава може створити національний протекціонізм вітчизняному виробнику.

Дизайн газети, назва і гасло "Честь нації – понад усе! розроблявся житомирською художницею, що згодом увійшла в скрад редакції газети, Ольгою Федорчук, при допомозі дизайнера друкарні Андрія Карімбетова. Першим редактором (по найму) був журналіст Сергій Юхимчук. Після нього, короткочасно, редагували газету "Клич журналісти Сергій Сорока та Ігор Бездітний. Відповідальним за збір і підготовку матеріалів, а також випуск та ідеологічну направленість тематики кожного випуску  був член проводу УКРП, Іван Любас.

З 1995 року, рішенням ради УКРП, редактором газети "Клич було затверджено Любаса І.В. Періодичність газети була один раз у місяць. Розповсюдження здійснювалося на теренах України через мережу державних кіосків з розповсюдження преси, частково через передплату, але в основному через мережу обласних організацій УКРП, як засіб політичного пропагандивного органу, накладом до 60-и тисяч кожен випуск.

В серпні 1997 року газета "Клич” припинила своє існування і в тому ж місяці Іван Любас зареєстрував газету "Клич нації”. Газета належажала Житомирській ОО УКРП до 2000 року, розповсюджувалася тим же порядком, що й попередня у всі області України.

1999 року, коли голова УКРП, Степан Хмара,  запропонував підтримати кандидата в президенти України Мороза О.О., партія розкололася: одна третина обласних організацій підтримала голову партії, а дві третини – члена проводу УКРП, головного редактора газети "Клич Нації Івана Любаса. В один день було проведено дві ради керівників обласних організацій УКРП: третина зібралася в столиці, а дві третини обласних керівників, радикально налаштованих, що зберегли вірність ідеологічній направленості партії і дотрималися вимог Статуту партії, за ініціативою Івана Любаса. – в місті Житомир. Житомирська нарада прийняла рішення не підтримувати кандидата Мороза О.О., оскільки щодо останього у програмі УКРП був пункт: "...УКРП всіма доступними засобами буде боротися проти комуністичної більшості у ВР України, та лідера лівих сил Олександра Мороза. Було прийнято рішення вважати представництво, котре зібралося на раду в Житомирі, вважати зїздом УКРП і підтримати іншого кандидата.

Підчас виборчої президентської кампанії 1999 року, коли чимало патріотичних організацій, а також чимало дисидентів, підтримало кандидатуру на посаду президента Євгена Марчука, більшість організацій УКРП, які підтримали позицію Івана Любаса, працювали в команді Євгена Марчука спільно з УРП, ОУН та іншими оргнізаціями. Хмара С.І. зі своєю групою працювали на кандидата Мороза О.О. Та появилося в газеті "Сільські вісті” ганебне інтерв’ю, що його дав Марчук, в якому він принизив гідність повстанців ОУН-УПА, приписавши їм злочини, які здійснювали псевдо-бандерівці, спецзагони НКВД. За місяць до виборів вийшов номер газети "Клич нації, в котрому була надрукована стаття проти Євгена Марчука під заголовком "Сім сорок під балалайкув авторстві реадактора газети Івана Любаса, де, зокрема, був заклик не підтримувати цю кандидатуру.

   В лютому 2000р., коли стала відома брошура на підтримку кандидата О.О. Мороза за авторством Степана Хмари, був випущений чотирьохсторінковий спецвипуск  газети "Клич нації, де була надрукована редакційна стаття члена проводу УКРП Івана Любаса під зоголовком "Політичний зорепад. Велика аналітична стаття про причини і наслідки здеградованості більшості націонал-патріотичних партій України, в тім числі й партії УКРП, голова котрої нехтував думкою більшості, Статутом партії і національними інтересами заради своєї вигоди. Газета була розповсюджена по всіх партійних структурах УКРП. Одночасно з нею був розповсюджений лист голови проводу УКРП Івана Любаса з пропозицією скликати зїзд партії, переобрати голову партії, або саморозпуститися.

Влітку того ж року тернопільська група організації УКРП під керівництвом Василя Деревляного (нині депутата від БЮТ у ВРУ) , яка найактивніше спільно з Хмарою працювала на кандидата Мороза, викрала для Хмари Любаса, вивезла його в поле на околицю Житомира і намагалися побоями примусити віддати газету "Клич нації”. Після цієї ганебної поведінки Степана Хмари, Житомирська  ОО УКРП знялася з реєстрації, а слідом за нею ще вісім обласних організіцій УКРП. Партія зраджена  порушником Cтатуту головою партії Степаном Хмарою, що тяжів до хамства і кримінальних методів впливу на членів партії, не мала ні юридичного ні морального права на існування.

В серпні 2001 року газета "Клич нації” була перереєстована, як незалежна суспільно-політична, засновником і власником якої  є ініціатор її випуску, координатор громадської організації "Товариство відродження української нації”. 20 грудня 2008 року в Житмирі було проведено з’їзд Всеукраїнської громадської організації "Товариство відродження української нації” (ВГО "ТВУН”), делегатами котрої були представники інтелігенції від 20 областей. в тім числі Харкова та Криму.

Оскільки основні статутні завдання і газети «Клич нації» і ВГО «ТВУН» дослівно тотожні – "...котрі ставлять собі за мету відродження української національної духовності, мови, культури, традицій, звичаїв, людської та національної гідності і честі, економічних. Соціальних та інших інтересів..., то газета розповсюджується через мережу ВГО "ТВУН в межаж нашої присутності в регіонах, а також столиці України і АРК.

Тематика часопису "Клич нації”. Здебільшого переважають розлогі і, по можливості, цілеспрямовані аналітичні статті цікавих авторів, авторів членів ВГО "ТВУН”, регіональних керівників осередків Товариства та його засновника Івана Любаса, з поточної роботи організації; ідеології української націократії та українського народного самоврядування; болючі теми з життя українського народу; друкуємо думки відомих в Україні науковців з питань національного державобудування, будівництва сучасного громадянського суспільства з урахуванням досвіду власного народу та кращих традицій в цьому плані інших європейських держав.

ВГО «ТВУН» створена як громадська організація орденського типу для патріотичної інтелігенції, що по духу і переконанню є націоналістами України, незалежно від кольору шкіри та походження. Із-за браку коштів і злиденності української еліти, "Клич нації виходить без точного графіку, виключно на кошти керівників обласних осередків ВГО "ТВУН. Окрім того Товариство має власний електронний варіант газети "Клич нації” під редакцією заступника голови ВГО "ТВУН”, журналіста Авдєєва Анатолія Миколайовича, члена Української геральдичної колегії. Електронний варіант "Клич нації регульно слідкує за суспільно-політичними подіями в країні і своєчасно реагує на них на сайті www.klich.at.ua .

На  червоно-чорному прапорі  та символіці газети і ВГО "ТВУН– зображено сокола під кутом; сокіл брунатно-жовтий(золотий) на  синьому  колі.

 

Переглядів: 2103 | Додав: sokil | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz